Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları erkek bireyler 20 yaşlarından itibaren askerlik görevi yapmak ile yükümlüdürler. Bizler de askerlik malzemeleri nelerdir?, askerlik malzemeleri nereden alınır?, askerlik malzemeleri ne kadar tutar?, askerlik malzemeleri şart mı?, askerde verilen malzemeler, askerlik malzemeleri kışlık sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları erkek bireyler 20 yaşlarından itibaren askerlik görevi yapmak ile yükümlüdürler. Askerlik ülkenin menfaatlerini korumak için orduda görev yapan ve resmi forma giyen kişilere verilen nitelik olarak bilinmektedir. Bir kişinin askere giderken yanında belirli malzemeler götürmesi gerekmektedir. Kişi askerlik yaptığı dönemde ihtiyaç duyacağı malzemelerden bazılarını yanına götürür bu malzemeler şu şekilde sıralanabilir;
· İç çamaşırları
· Açık mavi renkli yastık kılıfı
· Siyah terlik
· Mavi renkli havlu
· Banyo çantası
· Traş bıçağı
· Traş köpüğü
· Traş kolonyası
· Koltuk altı jeli
· Sıvı sabun
· Banyo kesesi
· Şampuan
· Diş macunu
· Diş fırçası
· Kulak çubuğu
· Kulak tıkacı
· Göz bandı
· Tırnak makası
· Selpak
· Pudra
· Islak mendil
· Yara bandı
· Boğaz pastili
· Burun açıcı sprey
· Vitamin
· Ağrı kesici
· Çamaşır filesi
· Vatka
· Bot boyası
· Temizleme fırçası
· İğne iplik seti
· Çengelli iğne
· Bot kilidi
· Dolap kilidi
· Boyun askılı cüzdan
· Siyah pilot kalem
· Not defteri
· Kontörlü kart
· Kol saati

Askerlik Malzemeleri Nereden Alınır?

Bir kişi askere gitmeden önce belirli bir hazırlık aşaması geçirmektedir. Askere götürülecek malzemeler yavaş yavaş temin edilerek kişinin askere hazır hale getirilmesi gereklidir. Askerlik için alınacak malzemeler çeşitli yerlerden bir araya getirilmektedir. Marketler, nalburlar, giyim mağazaları gibi yerlerden kişi bu malzemeleri temin ederek askerde işine yarayacak tüm malzemeleri alabilmektedir.

Askerlik Malzemeleri Şart Mı?

Askere gidecek olan kişiye askeriye tarafından bazı ürünler verilmektedir fakat bu malzemeler kişiye yeterli gelmeyecektir bu sebeple askere gitmeden önce kişi mutlaka askerlik malzemelerini temin etmeli ve çantasını hazır hale getirmelidir. Aksi takdirde askerlik yapacağı sırada pek çok sıkıntı yaşayabilir. Askerlik için gerekli olan malzemeleri belirli dükkanlardan veya çeşitli yerlerden alarak bir araya getirebilmek mümkündür.

Askerde Verilen Malzemeler Nelerdir?

Askerlik görevini yapmaya giden bir kişiye askerde de çeşitli malzemeler verilmektedir. Bu malzemeleri şu şekilde sıralamak mümkündür;
· Parka
· Gömlek
· Yazlık Şapka
· Kışlık Şapka
· Yazlık Eşofman Takımı
· Kışlık Eşofman Takımı
· Pijama Takımı
· Bot
· Spor Ayakkabı
· Terlik
· Kışlık ve Yazlık Çorap
· Spor Çorap
· İç Çamaşırı
· Yün İçlik
· Fanila
· Atlet
· Eldiven
· Palaska
· Çanta
· Spor Şortu
· Banyo Şortu
· Banyo Havlusu
· Yüz Havlusu
· Diş Macunu
· Diş Fırçası
· Şampuan
· Traş Köpüğü
· Permatik
· Kulak Tıkacı
· Nefte
· Künye Levhası
· Künye Zinciri

Askerlik Malzemeleri Kışlık Nelerdir?

Askerliğin hangi dönemde yapılacağı alınacak malzemeleri de etkilemektedir. Kış dönemi gerçekleştirilecek askerlik için bazı farklı malzemeler gerekli olabilmektedir. Eldiven, Kışlık şapka, bot, mont, yün içlikler, kalın tişörtler, kışlık çoraplar gibi malzemeler kışlık malzeme olarak nitelendirilebilir.