Ayakkabıyı bir numara büyütmek için ne yapılır, beyazlatmak için ne yapılır? Ayakkabıyı cifle silmek zararlı mı? Ayakkabıyı daraltmak için ne yapılmalı, en iyi ne yapıştırır? Deri ayakkabıyı yumuşatmak için ne yapılır? Ayakkabı kombinlerin tamamlayıcı parçası olarak bilinmektedir ve hakkında merak edilen pek çok soru bulunur. İşte tüm detaylar...
  • · Öncelikle dar gelen ayakkabını eğer varsa toz, çamur ve kirden arındırmak gerekir. Bunun için nemli bir bezden yardım almak mümkün.
  • · Dondurucu için dayanıklı ağzı kilitli torbalardan veya buzdolabı poşetlerinden 2 adet temin edilir ve içine su doldurulur. Daha sonra bu iki torbanın ağzı sıkıca kapatılır.
  • · Şimdi bu iki torbayı ayakkabılarına iyice, her yerine sığacak şekilde yerleştirilmelidir. Torbadaki su tamamen donuncaya kadar ayakkabını dondurucuda bekletmek gerekmektedir.
  • · Torbadaki su donarken bu esnada ayakkabın da aynı oranda genişleme gözlemlenecektir.
  • · Ayakkabını çıkardığında yarım saat kadar oda ısısında bekletip kullanabilmek mümkün.

Ayakkabıyı Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?​

Bir diş fırçasının üzerine bir miktar Cif Krem dökün ve oval hareketlerle tabanı temizliğini sağlamak mümkün. Tabanın ıslak olmamasının nedeni ürünün ayakkabıdan akıp gitmesini engellemek gerekir. Eğer inatçı bir kirle karşı karşıyaysanız bir süre Cif Krem'i tabanın üzerinde bekletmek gerekebilir. Nemli bir bez yardımı ile ayakkabınızın tabanını temizleyebilirsiniz.

Ayakkabıyı Cifle Silmek Zararlı Mı?​

Bir diş fırçasının üzerine bir miktar Cif Krem dökün ve oval hareketlerle tabanını temizlemek ayakkabının temizliği için yeterli olacaktır. Normal miktarı aşılmadığı taktirde ayakkabıyı cifle silmenin zararı bulunmaz.

Ayakkabıyı Daraltmak İçin Ne Yapılmalı?​

· Ayakkabıyı daraltmak için lastik bant kullanılabilir.
Lastiği ayakkabının içine, arka kısmına yerleştirip germe işlemi uygulanır. Lastiği sıkıca gerdirerek dikmeli ve son olarak lastiği bırakmak gerekiyor.
· Daha kalın çoraplar (veya birkaç çorap) giymektir.
Bakıldığında büyük gelen ayakkabıların ayağını daha iyi sarması için yapabileceğin en kolay çözüm yöntemlerinden birisi ise kalın çoraplarla ayaklarını “şişirmektir”. Örneğin, tenini-saran ince çoraplar veya külotlu çorap yerine dolgulu soket çorap giymek geçici bir çözüm yöntemi olabilir.

Deri Ayakkabıyı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır?​

Sertleşen deri ayakkabınızı yumuşatmak için kullanabileceğiniz en doğal ve patik yöntemlerden biri de, dış yüzeye hint yağı, badem yağı ya da vazelin uygulaması sağlamaktadır. Bu maddelerle ayakkabınızın yumuşamasını, temizlenmesini ve aynı zamanda deri yüzeyin cilalı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamak mümkündür.

Ayakkabıyı En İyi Ne Yapıştırır?​

Ayakkabı tabanı yapıştırma için en uygun yapıştırıcı, kontakt yapıştırıcı olarak bilinmektedir. Kontakt yapıştırıcı ayakkabıcıların kullandığı yapıştırıcı olarak ta bilinir. Ayakkabı tamiri ve üretimi yapan kişiler de kontakt yapıştırıcının çeşitlerini tercih etmektedirler.