Dar gelen kıyafetlerinizi nasıl genişleteceğinizin araştırmasını yaptık. Ceket, dar gelen çizme, elbise nasıl genişletilir? Eşofman, etek, evde ayakkabı nasıl genişletilir?
Küçük gelen ceketlerin iç kısmında pay bölgesi vardır. İleriye dönük kilo alımlarında iç kısımdan genişletilmeli yapılabilir. Terziler özellikle bu bölümlerden genişletme yaparak ceketlerinizi giymek için hazır hale getirirler. Son yıllarda yeni moda tarzlarından olan eskiyi yeniye çevirmek adına birçok kıyafet geri dönüşümlü satışa sunuldu.
Ceketler bu şekilde genişletme ve daraltma ile üzerine birçok motifle yeni bir imaj oluşturuldu. Ceketinizi genişlettiniz üzerine güzel bir broş ya da renkli ipliklerle motiflerde yapılabilir. Hem yani bir tarz olur hem de ceketin tarzı değişecektir. Bu şekilde eski olan ceket veya başka kıyafetimizi yenilemiş oluruz.

Dar Gelen Çizme Nasıl Genişletilir?​

Kalın bacaklı olmak her kadının yaşadığı dönemlerde başına gelmiştir. Hamilelik evresi ya da dönem dönem kilo alarak çizme giyme şansımız da ortadan kalkmaktadır. İşte kilolu ve hafif toplu kadınlarda çizmeleri genişleterek daha şık hale gelebilirler.
Çizmelerinizi ayakkabı tamircisine götürerek dikiş noktasından açılma işlemi ile oraya esnek bir pay yapar. O pay sayesinde çizmenin genişliği ve kilo alsanız da olmama gibi ihtimali ortadan kalkar. Artık piyasada esnek ve genişleyen çizmeler üretime geçtiği için genişletmek gibi bir probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.

Elbise Nasıl Genişletilir?​

Kilo alımı ve verme anlarınızda var olan kıyafetlerin olmadığını görürsünüz. Moraliniz bozulabilir. Hiç problem değil elbiseler iç bölgesinde pay bırakılarak dikimleri gerçekleşir. Bu pay biçimlerinin bırakılmasının nedeni vardır. Nedeni ise kilo alımına karşı genişletme işleminin yapılmasıdır. İyi bir terzi bularak bu paydan eski elbisenizi giyme fırsatı yaratacak işçilik yapacaktır.
Yazlık ya da kışlık olmak üzere tüm elbiselerinizi bu aya göz alarak almanızı öneriyoruz. Aksi takdirde özellikle dar elbiselerin geri dönüşü yoktur. Eğer kilo verimi olursa ancak giyebilirsiniz. Ya da aynı kumaş ve maldan parça bulursunuz terzinize bunu ek olarak dikmesini isterseniz. Ve elbiseniz üç paralı şekilde aynı forma dönerek giymeniz sağlanır.

Eşofman Nasıl Genişletilir?​

Eşofman, rahatlık anlamına gelir ve genelde rahat zamanlarında tercih ettiğimiz kıyafettir. Eğer spor ya da yürüyüş alanında rahat olmak isterseniz eşofman güzel bir tercih olacaktır. Eğer eşofmanınız dar geliyor ve çok sevdiğiniz kıyafet parçaları arasındaysa doğru terzi ile genişletme şansınız olacaktır. Eşofman malı kuma alarak terziden genişletme tekniği ile eşofmanı giymeniz mümkün hale gelecektir. İç kısmında zaten payı da varsa eşofman birkaç beden genişlemesi sağlanacaktır.

Evde Ayakkabı Nasıl Genişletilir?​

Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız bunu yapmayın. Ayakkabılarınız paramparça olma ihtimali de olabilir. Ayakkabı tamircisi bu aşamada kurtaramaz. Ayakkabı genişlemesi ayakkabının tamamen sökülmesi ve kenarlardaki bölümlere ve uç kısımlara dikme ya da yapıştırma ile genişletmiş olacaksınız. Tabi ayakkabı ipi ya da yapıştırıcı almalısınız. Eğer piyasadaki farklı ürün alırsanız ayakkabıların yırtılma ve kopma gibi sorunlar olacaktır.