Zaman içinde kilo kaybetmemiz ya da kıyafetlerde oluşun deformeler sonucu kıyafetlerimizi daraltma ihtiyacı duyabiliriz. Deri pantolon, deri mont, eşofman nasıl daraltılır? Erkek pantolonu, forma, gelinlik nasıl daraltılır? Ayrıntılara birlikte bakalım.
Davetler ve günlük hayatta şık görünümleriyle her zaman tercih edilen bir seçenek olan deri pantolonlar, kumaşının cinsinden dolayı tüm vücut kusurlarını belli etmektedir.
Deri önemli bir kumaştır. İşinde profesyonel biri tarafından yapılması daha uygun olacaktır. Derinin kumaşında oluşabilecek bir hasar geri dönüşü olmayacak problemlere neden olabilir. Öncelikle güncel bel ölçünüzü almalısınız.
Örneğin pantolonun beli 6 cm kadar daraltılması gerekiyorsa, 3 cm sağ, 3 cm sol şeklinde daraltma uygulanması gerekmektedir. Bu pantolonunuzun eşit şekilde kesilmesine yardımcı olacaktır. Kumaş kalemi yardımıyla ölçüleri işaretleyebilirsiniz. Düzgün şekilde kestiğiniz parçaları makine yardımıyla birbirine dikebilirsiniz.

Deri Mont Nasıl Daraltılır?​

Eskimeyen her daim modasını koruyan deri montlar, uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilecek bir malzemeden yapılmaktadır.
Deri montları terzilerde daraltmanız çok daha doğru bir işlem olacaktır. Formu bozulan deri ceketlerin geri dönüşü maalesef zor olabiliyor. Ayrıca deri fabrikalarında ya da ürünü satın olmuş olduğunuz firmada deri ceketinizin tadilatları yapılmaktadır.

Eşofman Nasıl Daraltılır?​

Eşofmanlarımız en çok kullandığımız ve en çok yıprattığımız ürünlerden biridir. Büyük geldiği zaman daraltılması en kolay ürünlerden de biridir. Çünkü fazla incelik istemezler, genellikle salaş bir görüntüye sahip oldukları için üzerinize yapışmasına gerek yoktur.
İstediğiniz ölçülere göre işaretlediğiniz eşofmanınızı ( cetvel ya da mezuradan yararlanabilirsiniz) uygun şekilde kumaş makasıyla yamultmadan kesin. Ev tipi dikiş makinesi bu işlemi, sadece 10 dk içinde halletmenizi sağlayacaktır.
Eşofmanınızı ters çevirin. Kumaşları iç kısımlarından, makinanın ağız kısmına düz bir şekilde vererek sabit tutun. Makine otomatik olarak kumaşınızı dikecektir.

Erkek Pantolonu Nasıl Daraltılır?​

İş ve özel hayatta erkeklerin en çok kullandıkları tekstil ürünü pantolondur. Pantolonlar zaman içinde aşınıp yıpranabilir ya da değişen vücut formu sebebiyle daraltılmaya ihtiyaç duyulabilir.
Güncel olarak ölçtüğümüz bel, iç bacak, tüm bacak ölçülerine göre kumaşımızın üzerini kumaş kalemi ya da sabunla çizebilirsiniz. Çıkan ölçüleri 2’ye bölerek sağ ve sol olarak pay edin. Daha sonrasında ev tipi dikiş makinesiyle dikebilirsiniz.

Forma Nasıl Daraltılır?​

Taraftarların en çok kullandığı imza niteliğindeki formalar için üretici firmaların geliştirdiği birkaç daraltma yöntemi bulunmaktadır.
Bunlardan ilki, formanızı soğuk suda yıkayarak çekmesini sağlamaktır. Öncelikle formanız, özellikli kumaşlardan üretilmektedir. Ani sıcaklık değişikliklerine karşı oldukça dirençlidir.
Formanızı soğuk suya atın orta ısıda kurutun. Daha sonra tekrar soğuk suya atın bu sefer yüksek sıcaklık ile kurutun. Formanızın daraldığını göreceksiniz.

Gelinlik Nasıl Daraltılır?​

Düğün, nikah gibi özel günlerde tercih edilen bir kıyafettir. Özellikle düğün günü yaklaştıkça gelinlerin stresten kilo vermeleri çok karşılaşılan doğal bir durumdur. Bu nedenle gelinliğe daraltılma işlemi uygulanmalıdır. Gelinliğinizi almış olduğunuz mağaza sizlere gelinlik küçültme ve daraltma hizmetini ücretsiz olarak vermektedir.