Hayatın ilerleyen aşamaları için doğru kişiyi bulmak veya aşık olmak kişi için önemli amaçlar arasında yer alabilmektedir. Bizler de doğru sevgili nasıl olmalı?, doğru sevgili nasıl bulunur?, sevgili ile doğru iletişim, sevgili gibi konuşup sevgili olmamak, sevgili ile yapılacaklar, sevgili nasıl unutulur?, sevgili mi flört mü?, sevgili günah mı? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Hayatın ilerleyen aşamaları için doğru kişiyi bulmak veya aşık olmak kişi için önemli amaçlar arasında yer alabilmektedir. Hayatın aşkının veya doğru kişinin bulunması için izlenmesi gereken bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri özetleyecek olursak bunları yapmanız doğru kişiyi bulmanıza olanak sağlayabilir;
· Rol yapmayın: Kendiniz olmak yerine yeri birini yaratmak veya hoşlanılan kişinin istediği gibi bir olmak son derece yanlıştır. Kişi kendini bu yönde geliştirebilir ama rol yapmamalıdır.
· Kendinizi iyileştirin: Hayat çoğu kişi için zorlu geçmekte ve bu süreçte insanlar manevi olarak yara alabilmektedir. Bir ilişkiye başlamadan önce veya arayışa geçmeden önce kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak ilişkiye hazırlayın ve yaralarınızı sarmaya çalışın.
· Mutlu olmayı bilin: İnsanlar kendi başlarına güvende ve mutlu olmayı öğrenmek zorundadır. Bunun önemi yalnız kalma korkusuyla karşılaşıldığında ortaya çıkacak ve böyle bir duruma katlanmak zorunda kalınmayacaktır.
· Sizi güldüren kişiyi seçin: Partner seçilirken toplumsal statüye, dış görünüşe hatta kişilik dışındaki kriterlere bakarak seçmek ilerleyen zamanda pişmanlık getirebilir.
· Aynı hatayı tekrar yapmayın: Kişilerin tutumlarını değiştirme zorlanabilir ve bu duruma sebep olan saplantılar ortaya çıkarılması ve tekrarlanmaması gereklidir.
· Yasak bölgeleri bilin: Bazı insanların size yasak bölge olacağını bilecek kadar karakter tümlüğüne sahip olun. Böyle bir kişiye aşık olursanız içinizde tutun, kaçamak yapmayın ve ileriye götüreceğiniz ilişkinin atlatılmasının da o denli uzun olacağını aklınızda yer edinsin o sebeple o tarz bir ilişkiye başlamayın.
· Onu değiştirmeyin: İlişkinin ilk safhası ve cicim ayları geçtikten sonra karşıdaki kişi eski alışkanlıklarına dönebilmektedir. Bu sebeple partnerinizi değiştirmeye çalışmayın ona uyum göstermeye çaba gösterin.
· Seks her şey değildir: İlişkide cinsel çekim yoksa o ilişkinin şansı pek fazla olmaz. En iyi ilişkiler ömür boyu sürmekte fakat libido o kadar uzun ömürlü olmayabilir. Karşılaşılan sorunların seks ile çözülmesi olanaksızdır. Sevgi ile şehvet birbirine karıştırılmamalıdır.
· Değer verin: Bazı kişilerin yanında varlığınızda sıradanlaşmaya başlayabilir. Keyifli olmadığı vakitlerde size ve sorunlarınıza vakit ayırmayabillir veya bunun için kendine vakit ayırmamaktadır. Bunun sebebi size değer vermemesidir. Size her bakımdan hak ettiğiniz değeri verecek birini bulun ve ona değer gösterin.
· Yeni sevgili başkadır: Yeni bir ilişkiye adım attığınız vakit eski ilişkilerinizle beraber getirdiklerinizi birbirine karıştırmayın. Bunu yaparsanız birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. İlişkide en önemli noktanın güven olduğunu ve güvenin olmadığı yerde ilişkinin olamayacağını unutmayın.

Doğru Sevgili Nasıl Olmalı?

- Hediye almak
- Arkadaşlarıyla takılmak
- Mesaj atmak yerine telefonla aramak
- Sevgi gösterisinde bulunmak
- İç çamaşırına özen göstermek
- Ailesini ziyaret etmek
- İltifat etmek

Sevgili ile Doğru İletişim Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir ilişkinin temeli klişe gibi görünseler dahi gündelik yaşamda sıklıkla bozulan kurallar olarak görülmektedir. Basit şeyler olması onların kolay oldukları anlamına taşımamaktadır. Bu sebeple doğru iletişim için gereken özellikler olmadan ilişki doğru bir şekilde kurulamaz. Doğru iletişim için gereken özellikler şunlardır;
- Saygı
- Güven
- Minnettarlık
- Açıklık
- Dürüstlük

Sevgili Gibi Konuşup Sevgili Olmamak

Bir ilişkinin en tatlı veya en acı dönemi olarak adlandırılabileceği bir dönemdir. Çoğu kişi tarafından ‘biz şimdi tam olarak neyiz’ dönemi olarak bilinmektedir. Genellikle sevgiliden önce arkadaş olabilmeyi becerebilmek güçlü ilişki olarak görülmektedir. Sevgililik döneminden önceki arkadaşlık çiftler arasındaki bağı güçlendirir ve uzun süreli ilişkiye olanak sağlar. Fakat bu dönemde ilişkinin arkadaşlık veya sevgililik olarak adlandırılamaması sendromu sonucunda süreç kötü işleyebilmektedir. Cilvenin en yüksek olduğu bu dönemlerde ilişkinin adının konulması gereklidir. İlişkinin adı konulması esnasında sıklıkla bahanelere sığınılmakta ve bu durum sürecin çıkmaza girmesine neden olmaktadır.

Sevgili ile Yapılacaklar Nelerdir?

o Piknik yapmak
o Beraber yemek yapmak
o Film izlemek
o Masaj yapmak
o Spor yapmak
o Çiçek dikmek
o Yağmur ve karlı havada yürüyüş
o Kitap fuarları, müze gibi yerlere ziyaret
o Vapur sefası
o Alışveriş yapmak
o Dans etmek
o Fotoğraf çekilmek
o Şehirler arası yolculuk
o Birlikte kursa yazılmak
o Konsere veya eğlence mekanlarına gitmek
o Karaoke yapmak

Sevgili Nasıl Unutulur?

Ø Alışkanlıklarınızdan onu çıkarın.
Ø Onu hatırlatan şeyleri hayatınızdan çıkarın.
Ø Özel günleri takvimden silin.
Ø Sosyal medya ve arşiv temizliği yapın.
Ø Duygularınızı bir yere yazın ve veda edin.
Ø Yeni hayata merhaba deyin.
Ø Kendinizi ikna edin
Ø Sosyalleşmeye devam edin.
Ø Eve tıkılıp kalmayın.

Sevgili Mi Flört Mü?

Günlük hayatta flört kavramı sevgililik kavramı ile eş değer anlam olarak kullanılmaktadır. Flört çok yakın olarak duygusal arkadaşlığı ifade etmektedir. Sevgililik sevgi duyulan kişi ile yaşanan ilişkiyi ifade etmektedir. Flört ile sevgililik arasındaki fark şu şekilde anlaşılabilmektedir; Sevgililik ilişkinin adının konulduğu ve flörtten sonraki aşamadır.

Sevgili Günah Mı?

Aşık olmak veya sevgili olmak günah değildir. Aşk duygusallıktan ziyade aşırı sevgi olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeple insanın elinde olmadığından caizdir. Sizin ve partnerinizin elinizde olmadan birbirinizin aklına düşmesi caizdir fakat önemli şeyler feda edilerek tapar derecesinde sevmek doğru değildir. Sevgiliyken nikah olmadan beraber olmak, cinsel ilişkiye girmek caiz değildir ve zinadır. Zina kendiliğinden meydana gelmez ve bu nedenle günahtır.