Elbise dolapları temizleme ve düzeni hakkında bilmediğiniz noktaları araştırdık. Elbise dolabı çekmecesi nasıl çıkarılır, nasıl güzel kokar, hangi boyayla boyanır, hangi malzemeden olmalı? Elbise dolabı, neden kokar, neyle temizlenir, nasıl yerleştirilir?
Elbise dolabının çıkması durumu hemen hemen herkesin başına gelebilir. Yeni yapılan dolapların sürmeli olması ve kolay çıkarıp kolay takılması sayesinde çıktığında hemen takmamız da mümkün olmaktadır. Çekmeceyi biraz yukarıya kaldırmamız bize doğru çektiğimizde çıkmasını sağlar. Böylece ne bir kırık ne de çekmeceye zarar gelmesine neden olur. Sağlıklı şekilde içini dışını temizleyebilir ve çekmecenizin herhangi bir parçası bozulmayacaktır. Daha sağlıklı şekilde bu onarımları kendi başınıza da gerçekleştirebileceksiniz.

Elbise Dolabı Nasıl Güzel Kokar?​

Elbise dolaplarının içinin güzel kokması için ilk önce elbiselerinizin temiz yerleştirmeniz gerekir. Yani terlemiş ve pis olan giyecekler elbise dolabına konulmamalı. Diğer bir yöntem ise elbise dolabının temizliğini düzenli şekilde yapmalıyız. Bir de katı şeklinde üretilen kokular vardır. Bu kokuları elbise dolaplarının içine koyarsanız uzun süre güzel kokmasını sağlamış olursunuz.

Elbise Dolabı Hangi Boyayla Boyanır?​

Elbise dolabını hangi renge boyayacağınızın bir önemi yoktur. Fakat boyanın türüne dikkat etmeniz şarttır. Yağlı boya yapısından olan boyayla boyamanız daha doğru bir tercih olur. Böylece dolabın ana yapısı ve doğallığının görüntüsü bozulmayacaktır. Dolabı boyadıktan sonra üzerine cila ile geçmeniz yeterli olacaktır.

Elbise Dolabı Hangi Malzemelerden Olmalı?​

Ev mobilyasını elle sanat işçiliği şeklinde yaptırıyorsanız malzemesini de kaliteli seçmelisiniz. Aksi durumda hemen kötü olabilecek bir üründe elinizde patlayabilir. Elbise dolapları da bu şekilde yapılırsa daha uzun ömürlü kullanımları sağlarsınız. Elbise dolaplarının suntalama şeklinde mdf olması daha dayanıklı bir yapıda olmasını sağlar. Eğer bu yapıda yapılan elbise dolabını tercih ederseniz hem ürünün dayanaklığını hem de kalitesini görürsünüz.

Elbise Dolabı Neden Kokar?​

Elbise dolabının kokma nedenlerinden biri içindeki elbiseleri pis şekilde bırakmanızdan kokabilir. Ya da düzenli şekilde temizlik yapmıyor ve toza maruz kaldığı için kokabilir. Odanın rutubetli olmasından ötürü dolabın çürümesi de kokmasını sağlayabilir. Bunun gibi engeller elbise dolabının olduğu yerde durması ile farklı ve rahatsız edici koku salımına neden olur.

Elbise Dolabı Neyle Temizlenir?​

Elbise dolabının güzel kokulu deterjanlarla temizleyebilirsiniz. Özellikle bu tarz yapıları silmek için kaliteli şekilde üretilmiş temizlik ürünleri mevcuttur. Bu ürünleri alarak elbise dolabınızı temizlemenizi öneriyoruz. Hem kokunun gitmemesi hem de uzun süre ferah bir koku ile kullanımına sahip olacaksınız.

Elbise Dolabı Nasıl Yerleştirilir?​

Elbise dolaplarının nasıl yerleştireceğinize dair ön bir fikir edinmenizi sağladık. Öncelikle dolabın burada genişliği ve darlığı çok önemlidir. Eğer dar bir dolabınız varsa üst raflara eğer yaz mevsimindeyseniz kışlıklarınızı koymanızı öneriyoruz. Alt kısım ve ulaşabileceğiniz bölümlere hemen alabileceğiniz elbiselerinizi koymanız daha mantıklı bir sonuç verebilecek hareket olur. Tüm elbise ve iç çamaşırlarınız aynı dolabın içindeyse bu bölümleri kendi isteğinize göre ayırın. Genel de en üst ve ulaşılması zor olan parçaları çok kullanmayı tercih etmediğiniz elbiseleri koymanızı öneriyoruz.