Günümüzde kumaş çeşitlerinde büyük artışlar olmuştur. Hem kumaş çeşitleri hem de bu kumaşların kalite seçenekleri değişkenlik göstermiştir. Yaz aylarında en çok tercih edilen kumaş çeşitlerinden biri Jessica kumaşlardır. Jessica kumaş nedir, terletir mi, özellikleri nelerdir, yazlık mı, fiyatları nasıldır, güzel mi? İşte detaylar…
Jessica kumaş, sentetik bir elyaf olan Jessica kumaşıdır. Son yıllarda popüler olan kumaş birçok kişinin ilgisini çekebilir. Söz konusu kumaş yaz aylarının vazgeçilmezi olan hafif bir kumaştır. Bu özelliğiyle çok sayıda kişinin en sevdiği kumaş türü olmuştur. Jessica kumaş, endüstriyel sektörde tercih edilen bir kumaştır, ancak kumaşlar hakkında da çok sayıda bilgi bulunmaktadır.

Jessica Kumaş Özellikleri Nelerdir?​

Temizlemesi kolaydır. Son zamanlarda Jessica'nın kumaşları giyim sektöründe de görülmeye başlandı. Özellikle Jessica Dough'un üretim ceketini görebilirsiniz. Bazı jessica kumaşları krep kumaşlara çok benzer. Bu nedenle jessica krep kumaşı olarak da bilinir. Jessica. Kumaşlara iplik yoğunluğuna ve dokumaya göre farklı isimler verilmektedir. Bu tür kumaşların özellikleri genel olarak benzer olsa da farklı alanlarda kullanıldığını görüyoruz.

Jessica Kumaş Terletir Mi?​

Bu tür kumaşların özellikleri genel olarak benzer olsa da farklı alanlarda kullanıldığını görüyoruz. Üretimde kullanılan iplik polyester olduğu için doğal olarak terletmesi düşük bir ihtimaldir. Ancak kumaşın %100 polyester olması terletmesine sebep olabiliyor.

Jessica Kumaş Yazlık Mı?​

Jessica kumaş 1 terletmez, hafif bir kumaştır. Özellikle krep kumaş her mevsime uygundur. Ancak yine de yaz aylarında Jessica kumaşı tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Soğuk havalarda tercih etmeniz halinde üşümeniz muhtemel bir durum olacaktır.

Jessica Kumaş Fiyatları Nasıldır?​

Jessica kumaş da tıpkı diğer kumaşlar gibi farklı fiyat seçenekleri vardır. Almak istediğiniz kumaşın kalitesine markasına ve boyutuna bağlı olarak farklı fiyat seçenekleriyle karşılaşmanız muhtemel olmaktadır.

Jessica Kumaş Güzel Mi?​

Jessica kumaşı narin yapısından dolayı abiye ve eşarp gibi hafif giysilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kumaş türü, doğal malzemelerin oranı arttıkça daha fazla nefes alabilir hale geldiği için yaz aylarında kullanılabilecek en güzel kumaş türüdür demek mümkün olmaktadır.