Köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılamak için besin maddeleri büyük bir öneme sahiptir ve dikkatle seçilmelidir. Köpek maması alırken aklımızda tutmamız gereken bazı noktalar vardır. Sağlıklı ve kaliteli ürünler seçerek köpeğinizin yaşamını güven altına alabilirsiniz. Köpek maması alırken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Köpek maması fiyatları nedir, besin değerleri kaçtır, köpek maması değerlendirmeleri gibi konuları sizler için araştırdık.

Köpek maması alırken köpeğinizin yaşını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü köpekler de insanlar gibi farklı yaş gruplarında farklı besinlere ihtiyaç duymaktadır. Köpeğinizin besin ihtiyaçlarını düşünerek hareket etmeniz önemlidir. Doğru beslenme köpeğin hayatını değiştiren bir adımdır ve köpeklerin sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Kaliteli ve güvenli mağazaların tercih edilmesi oldukça büyük öneme sahiptir. Beslenmenin tüm davranışları etkileyebileceğini unutmayarak hareket etmeniz gerekir. Omega-6 içerikli ve besin değeri yüksek olan ürünler tercih edilmeli, köpeğin cinsi hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Alınan mamalar eklem sağlığına ve hareketliğine iyi gelirken kilo aldırmayan ürünler olmalıdır. Sindirimi kolay ve enerji veren mamalar alınmalıdır. Ayrıca köpek mamaları alırken zihinsel sağlığı olumlu etkileyen mamalar alınmaya çalışılmalı. Bilinmeyen ve güvenilmeyen tüm ürünlerden uzak durulmalıdır.

Köpek Maması Besin Değerleri Kaçtır?

Köpek mamalarının içeriklerine göre farklılık gösteren bir durumdur. Çünkü bazı mamalar kuzu eti ile bazıları da tavuk eti içermektedir. Ayrıca köpek mamaları yavrular ve yetişkinler için farklı üretildiği için değişik içeriklere sahiptir. Sebzeli mamalarda piyasada yer alan ürünlerdir. Pek çok köpek maması protein içeriklidir ve B vitaminlerinin çoğunu yapılarında bulundururlar. Biotin, Folik asit, K vitamini, Kalsiyum gibi ürünler köpek mamalarının genelinde yer almaktadır. Farklı besin değerlerine sahip olmalarının bir diğer nedeni de köpeklerin cinsi ve yaşıdır. Çünkü köpekler cinslerine ve yaşlarına göre farklı besinlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle mamaların farklı içeriklerde üretilmesi gerekir. Ayrıca besin değerleri kuru mamalarda ve yaş mamalarda da farklı değerlere sahiptir.

Köpek Maması Değerlendirmeleri Nedir?

Hill's özellikle 7 yaş köpekler için tercih edilmesi gereken bir üründür. Pek çok köpek sahibi tarafından kullanılan Hill's oldukça yararlı malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca Hill's yavru köpek mamaları da üretmektedir. Yüksek enerji içerikli ve tavuklu ürünleri ile BonaCibo Adult Dog, kuzu etli Kucho, yetişkin köpekler için tasarlanmış Kennel Aadult Dog mamaları da oldukça besleyici bir içeriğe sahiptir. Goody, Dogsmıll, Forlance, Enjoy, Royal ve Liva da köpek sahipleri tarafından önerilen köpek mamalarıdır.