Evcil hayvan sahiplerini en çok düşündüren konulardan biri tatile ya da seyahate çıktıklarında dostlarını emanet edecek bir yer bulmaktır. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan köpek otelleri sevimli dostlarınızı güvenli yerlere emanet edebilirsiniz. Köpek oteli gecelik fiyatı nedir, Köpek oteli için gerekenler nelerdir, hangi şehirlerde var konularını sizler için araştırdık.

Son yılların gözde sektörleri arasında yer alan köpek otelciliği oldukça gözde bir durumdur. Ancak belgeniz yoksa köpek oteli açamazsınız bu nedenle bazı evraklara sahip olmalısınız. Öncelikle bir başvuru dilekçesi hazırlamanız gerektirmektedir. Ardından kuruluş izin belgesi ve iş yeri açma raporu elde etmelisiniz. Ardından çalışma izin belgesi, eğitim sertifikası ve iş yeri plan örneği oluşturmalısınız. İş yeri planınız teknik resim kurallarına uygun olmalıdır. Bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek su kullanma belgesi almanız gerekmektedir. Ayrıca belgeleriniz arasında en az 1 yıllık noter tasdikli veteriner hekim sözleşmesi bulundurmanız gerekmektedir.
Köpek oteli açmak isteyen kişiler yer seçimini doğru yaparsa karlı bir iş elde ederler. Ayrıca köpek oteli açmak isteyenler devletin belirlemiş ve Resmi Gazete'de belirttiği Ev ve Süs Hayvanları Yönetmeliği'ni de okumalıdır. Köpek oteli açmak için uygun bir yer kiralamanız gerekmektedir. Diploma istenmeyen bir iş olduğu pek çok kişi tarafından yapılabilmektedir. Köpek oteli açacak olana kişiler hayvan sever olmalıdır ve özellikle köpek ırklarına karşı bilgi sahibi olan kişiler bu alanda çalışmalıdır.

Köpek Oteli İçin Gerekenler Nelerdir?

Köpek oteli açmak için öncelikle uygun bir yer bulmanız gerekmektedir. Köpek bakımı için uygun bir otel kiralayabilir ya da kendi mülkünüz olan bir yeri uygun şartlar getirebilirsiniz. Diploma gerektirmez ancak eğitim alınması gerekir. Otel açmak için kesinlikle sizden istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu belgeler; başvuru dilekçesi, kuruluş izni, iş yeri açma raporu, çalışma izni, eğitim sertifikası ve iş yeri plan örneğidir. Ayrıca belediyeden su kullanma izin belgesi de edinmeniz gerekmektedir.

Köpek Oteli Hangi Şehirlerde Var?

Tatile gittiğinizde köpeğinizi güvenilir bir yere bırakmak ya da köpeğinizle bir tatil yapma için köpek oteli olan şehirleri ve yerleri merak etmektedir. Yalova Armutlu köpek otellerinin yaygın olarak yer aldığı yerdir. Çanakkale'de yer alan oteller de ise köpek gezdirme etkinlikleri de yer almaktadır. Köpek otellerine İstanbul gibi metropol bir şehirde rastlamak oldukça normaldir. Ayrıca Ankara, İzmir, Antalya gibi tatil şehirlerinde de köpek otelleri yer almaktadır.