Lahana diyetini uygulayacak kişiler, 7 ya da 8 lahana yaprağını, 1 litre suya atıp haşlamalıdır. Bu süre yaklaşık 10 dakika kadar olurken, ılımak üzere kenara kaldırılmalıdır. Ilıyan bu suyu, iyice süzdükten sonra cam bir sürahiye konulabilir. Lahana diyetini emziren anneler anneler yapabilir mi? Lahana diyeti kaç gün yapılmalı, kaç kilo verilir? Lahana diyeti ile ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık.

Son dönemde insanlar fazla kiloları için birçok diyet uygularken, bunlar özellikle kilo vermede önemli olabilmektedir. İşte lahana diyeti de son dönemlerde, popüler hale gelmiş durumdadır. Özellikle lahananın birçok yararı bilinirken, bağışıklık sistemi içinde önemli besinlerdendir. Sindirimi de rahatlatan ve kolaylaştıran lahana, diyet konusunda çok tercih edilen bir sebze olarak bilinir. Yağ yakmasıyla da bilinen lahanayı tüketerek, kilo problemlerini aşmak mümkün olabilmektedir. Uyguladığınız diyette lahanayı birçok yerde kullanarak, bu diyete başlamanız mümkün olmaktadır.
Lahana diyetini uygulayacak kişiler, 7 ya da 8 lahana yaprağını, 1 litre suya atıp haşlamalıdır. Bu süre yaklaşık 10 dakika kadar olurken, ılımak üzere kenara kaldırılmalıdır. Ilıyan bu suyu, iyice süzdükten sonra cam bir sürahiye konulabilir. Bu suyu bir gün içinde tüketmek gerekirken, ne kadar çok tüketirseniz o kadar iyi olmaktadır. Genel olarak 1 hafta kadar süren lahana diyeti, adeta bir detoks sağlamaktadır.
İlk gün için sadece meyve tüketmek gerekirken, lahana çorbası ile buna eşlik etmeniz gerekir. İkinci günde ise meyve hiç yenmemeli olup, tüm gün taze pişmiş sebze yenmelidir. Sadece akşam yemeğinde bir adet haşlanmış patates yenebilmektedir. Üçüncü günde yine tüm gün lahana çorbası ve meyve, sebze yenilebilir. Dördüncü gün 8 adet muzla ile birlikte, lahana çorbası ve sınır olmaksızın yağsız süt içmek mümkündür. Nihayet bu diyetin beşinci gününde, artık et yenebilmekte olup, gün boyunca 300 ya da 500 gram kadar tüketilebilir. Bunlara eşlik edecek ürünler ise 6 adet domates ve bir kase olmak şartı ile lahana çorbası içilmelidir. Altıncı günde ise bir kase lahana çorbası, et ve sebze ile gün geçirilmelidir. Son gün diyete yine lahana çorbası ile veda ederken, meyve, sebze ve kalori düşük karbonhidrat tüketilebilir. Bu diyet genel hatları ile böyle yapılabilmektedir.

Lahana Diyetini Emziren Anneler Yapabilir Mi?

Emzirme dönemi çok hassas bir dönem olurken, yediğiniz her şey anne sütü ile bebeğe geçmektedir. Bu yüzden birçok besinden uzak durulması gerekip, bu döneme dikkat edilmelidir. Özellikle içeriği yoğun yiyecekler, bu dönemde çok yenmemeli olup, bebeği rahatsız edebilir. Lahana sebzesi gazlı yapısı ile bilinirken, bu emzirme döneminde önerilmez. O yüzden annelere bu dönemde, lahana diyeti yapmamalıdır.

Lahana Diyeti Kaç Gün Yapılmalı?

Bu diyet türü son zamanlarda pek çok kişi tarafından uygulanırken, bir süreç içerisinde yapılmaktadır. Özellikle kilo vermeye yardımcı olan diyet ile olumlu sonuç alabilmek mümkün olabilir. Bu yüzden diyeti en az 1 hafta yapmak gerekir. Bu 1 hafta içerisinde her gün, saydığımız gibi beslenmeli olup, 7 gün sonra bu diyete son verilmelidir. Diyetin yapısına uygun olarak beslenmek gerekirken, diyette sindirim sistemi iyi çalışmaktadır.

Lahana Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Öncelikle herhangi bir diyet yapmadan önce, mutlaka bir diyetisyene başvurmak gerekirken, özellikle alerjisi ve kronik hastalığı olan hastalar bunu gözden kaçırmamalıdır. Bu söylediklerimiz lahana diyeti içinde geçerli olmakla beraber, diyetin temeli fazla lahana tüketmek üzere kurulmuştur. Bunun için 7 gün belirlenmişken, bu günlerde nasıl beslenileceği açıklanmıştır. Ortalama bir lahana diyeti süresi boyunca, 5 kilo kadar verilebileceği öngörülmektedir.