Lüks İtalyan markası Versace moda tutkunları için önemli bir yol göstericisi. Versace markası lüks moda tasarım ürünleri ile her daim popüler bir noktada yer alıyor. Versace sahibi kimdir, nasıl okunur ve ne zaman kurulmuştur? Kurulma hikayesi nedir? Detaylıca göz atalım.
Lüks İtalyan markası Versace ya da şirket ismi ile Gianni Versace S.p.A; Gianni Versace tarafından İtalya Milano üzerinde 1978 senesinde kurulan lüks bir butik mağazasıdır. Bugün itibariyle dünya üzerinde mağazalar zinciri oluşturan ve parfümden saate kadar hemen her türlü lüks aksesuar dizayn ederek üretime geçmiştir. Versace lüks moda üretimleri ile geçmişten günümüzde zengin ve elit kesimin bir sembolü halini almıştır. Moda dünyasında bir sembol haline gelen Versace markası, ürünleri ve tasarımları ile pek çok uygun fiyatlı markanın muadil üretimler yapmasına sebep olmuştur. Moda dünyasına ilham olan tasarımlar ortaya koyan Versace, şık tasarımları ile bugün aktif faaliyet gösteren markalar arasında yer buluyor. Lüks İtalyan markası Versace, sektörde en sık rağbet gören markalar arasında bulunmayı başarıyor. Versace bu özellikleri ile moda dünyasında lider şirketler arasında rekabet gösteriyor.

Versace Markasının Sahibi Kimdir?​

İtalyan markasının lüks temsilcileri arasında yer bulan Versace’nin Gianni Versace’den sonra en büyük ve en önemli temsilcisi Donatella Versace idi. Donatella Versace; Versace markası üzerinde tasarım anlamında yaptığı radikal değişimler ile şüphesiz moda dünyasına yeni bir soluk getirmişti. Donatella Versace; markanın moda dünyasında yeri sarsılamaz bir yer edinmesine aracı oldu. Versace markasının bugünkü sahibi Amerikan Michael Kors markası. Versace 2018 yılında 1 Milyar 830 Milyon Euro’ya Amerikan şirketi Michael Kors’a satılmıştı.

Versace Ne Zaman Kurulmuştur?​

Versace markasının 1978 senesinde İtalya Milano kurulduğu söyleniyor. Versace 1978 senesinde butik bir mağaza olarak Gianni Versace tarafından kuruldu. Kısa süre içerisinde büyük bir mağaza halini alan Versace, daha sonra ortaya koyduğu tasarımları ile adeta dünya devi haline geldi. Donatella Versace’nin markanın baş tasarımcısı olması ile birlikte, markanın orijinalliği giderek büyüdü ve yeri sarsılamaz bir noktaya ulaştı. Versace markası 1978 yılından bu yana aktif tasarımlar ortaya sürmeye devam ediyor.

Versace Markası Nasıl Okunur?​

Versace markasının nasıl okunacağı, moda dünyasında yaşanan gelişmelerin takipçileri tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Versace markasının; ‘’Versaçe’’ şeklinde okunduğunu söyleyebiliriz. Tam bir okunuş için Google çeviri bölümünün sesli telaffuz kısmından faydalanabilirsiniz.

Versace Markasının Hikâyesi Nedir?​

Versace yıllardır lüks moda markaları ile birlikte rekabet gösteriyor. Versace markasının hikâyesi 1978 yılı İtalya Milano’ya dayanıyor. Versace markası 1978 senesinde İtalya Milano’da Gianni Versace tarafından butik bir mağaza olarak kuruldu. Kısa süre içerisinde yükselişe geçen Versace markası Gianni’nin tasarımları sayesinde modayı sanat, tiyatro ve rock’n roll dünyasında bambaşka bir seviyeye taşıdı. Gianni’nin ölümünden sonra tasarımcı olarak başa geçen kız kardeş Donatella sayesinde marka şöhretin zirvesine çıktı. Versace daha sonraları Amerikan Michael Kors markasına satıldı. Bu haber İtalyanlar arasında tartışmalara yola açtı.

Versace Hangi Ülkenin Markasıdır?​

Versace markası İtalya Milano’da kurulmuş ve uzun yıllar boyunca İtalyan tasarım ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Versace İtalya ülkesinin markası olsa da yakın geçmişte Amerikan Michael Kors firmasına satılmıştı.