Ralph Lauren markası ilginç detayları ile dikkat çekiyor. Ralph Lauren markası lüks markalar zincirinin üst sıralarında yer almayı başarıyor. Ralph Lauren hangi ülkenin markası, ne zaman kuruldu ve sahibi kimdir? Neden Polo oldu? Bir tasarımcı markası mıdır?
Ralph Lauren markası hakkında ilginç bilgilere ulaşmak mümkün. Ralph Lauren markası; Amerikalı Yahudi bir moda tasarımcısı Ralph Lauren tarafından kurulmuştur. Ralph Lauren dünya çapında milyarlarca dolar değerindeki Ralph Lauren Corporation adlı giyim firması ile tanınır. Lauren 1970 senesinde erkek giyiminde yaratmış olduğu çizgi sayesinde COTY Ödülü kazanmıştır. Aynı zamanda kadınlara özel tasarımlar da üreten Ralph Lauren son zamanlarda Polo amblemi de kullanmaya da başlamıştır. Ralph Lauren markası şık tasarımlarına ek olarak sportif ürünleri ile de her kesimden insan için kadın erkek fark etmeksizin giyilebilir moda alanında farklı tasarımlar ortaya koyuyor. Ralph Lauren markasına hakkında bulunan en ilginç bilgi bu lüks markanın son zamanlarında Polo adı ile de anılmasıdır. Kullanıcılar için US. Polo ile karıştırılan Ralph Lauren markasının daha lüks bir giyim zincirini temsil ettiğini belirtmekte fayda var.

Ralph Lauren Markasının Sahibi Kimdir?​

Ralph Lauren markası ile ilgili bilinmeyen teknik bilgilere rastlamak mümkün hale geliyor. Ralph Lauren markası yıllardır sektörde aktif faaliyet gösteren, her yaştan kadın erkek fark etmeksizin her cinsiyete uygun tasarım ortaya sunması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Giyilebilir moda üzerinde keskin ve kendinden emin adımlar atan Ralph Lauren sektörün aktif tasarımlar ortaya koyan markaları arasında yer bulmayı başarıyor. Ralph Lauren markasının sahibinin Ralph Lauren adı ile tanıdığımız, Ralph Lifshitz’dir.

Ralph Lauren Ne Zaman Kurulmuştur?​

Ralph Lauren markası geçmişi köklü bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Ralph Lauren markasının ne zaman kurulduğu, moda dünyasının aktif takipçileri tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Ralph Lauren markasının 1967 senesinde Ralph Lauren tarafından kurulduğu moda tarihi kaynaklarında yer alıyor. Ralph Lauren markasının CEO’su 2017 yılından bu yana Patrice Louvet olarak yer alıyor.

Ralph Lauren Hangi Ülkenin Markasıdır?​

Ralph Lauren markası moda sektörünün giyilebilir moda konusunda öncü markaları arasında yer almayı başarıyor. Giyilebilir moda sektöründe lüks markalar arasına adını yazdıran Ralph Lauren markasının hangi ülkenin markası olduğu dikkat çekiyor. Ralph Lauren markasının Amerikalı bir marka olduğu kaydedilmiştir.

Ralph Lauren Markası Büyük Mü Yazılır?​

Ralph Lauren markasının yazılışı ile ilgili de bilinmeyen ve araştırma konusu detaylar bulunuyor. Ralph Lauren markasının büyük yazılıp yazılmadığı moda dünyasının aktif takipçileri tarafından büyük bir merakla sorgulanıyor. Ralph Lauren markası yalnızca ilk harfleri büyük olacak şekilde yazılıyor. Ancak sonradan markanın başına eklenen Polo tanımı büyük harfle yazılıyor. Başka bir deyişle markanın POLO Ralph Lauren şeklinde yazıldığını belirtmekte fayda var.

Ralph Lauren Bir Tasarımcı Markası Mıdır?​

Ralph Lauren bir tasarımcı markası olarak hayatlarımıza girdi. Ralph Lauren 1967 senesinde Amerika asıllı Yahudi tasarımcı Ralph Lauren tarafından kuruldu. Tasarım ürünler ile satış yapan Ralph Lauren sektörde aktif faaliyetler gösteriyor.

Ralph Lauren Markasına Neden Polo Adını Verdi?​

Orijinal Polo markasının marka değeri bakımından Polo Ralph Lauren olduğunu belirtmekte fayda var. Ralph Lauren markasına Polo adını geçmişten beri veriyor. Ancak marka adı genelde Ralph Lauren adı ile bilindiği için, Polo tanımı U.S. Polo ile karıştırabiliyor. U.S. Polo ile Polo Ralph Lauren’in birbirinden ayrıldığını söyleyebiliriz. Polo Ralph Lauren ismi ile tasarım ürünler piyasaya sürüyor ve uzun yıllardır bu isim ile biliniyor. Ralph Lauren’nin markasının başına Polo adı vermesinin sebebinin izlediği ilk polo maçında hayatını değiştirecek bir girişimci ruhunun körüklenmesi olarak tanımlanıyor.