Süet ayakkabı hakkında doğru şekilde uygulayacağınız kullanımları araştırdık. Süet ayakkabı normal boya ile boyanırsa ne olur, kışın giyilir mi, kokusu nasıl giderilir? Süet ayakkabı kalıba girer mi, rengi değişir mi?
Süet ayakkabılar normal boya ile boyanmaz. Çünkü normal ayakkabı boyasını çekmez. Ayakkabının süet derisinde kötü bir ıslak görüntü meydana gelir. Bu da ayakkabının süet yapısını bozacaktır. Bu yüzden süet ayakkabılara özel yapılmış ayakkabı boyası kullanımını yapmanız gerekir. Aksi takdirde süet ayakkabılarınızı daha fazla kullanmadan giymemenize neden olacak durumlar içerebilir. Bu yüzden süet ayakkabı alırken yanında boyasını da almayı tercih ediniz.

Süet Ayakkabı Kışın Giyilir Mi?​

Süet ayakkabı kışın giyilebilir. Fakat yapısından ötürü kış aylarında pek tercih edilmez. Süet derinin hassas olması nedeniyle yağmur ve çamura fazla dayanıklı olmaz. Bu yüzde çok nadir bazı üretilen ayakkabılar süet tarzı modada ünlenir. Genellikle kaygan olmayan ve kışın kullanılan deriden ya da yün tarzı potlar tercih edilir. Tabi süetten dayanıklı bot ve ayakkabılar vardır. Bu tarz ayakkabıları çok kış olmayan ve yağmur gibi suya maruz kalmayan yerlerde giymeniz ayakkabınızı uzun süre kullanmanıza yardımcı olur. Yani çamurlu ve yağmur yağan yerlerde süet ayakkabının derisinin bir süre sonra aşınması ve su geçirme olayı ile karşılaşırsınız.

Süet Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?​

Süet ayakkabıyı sürekli giydiğiniz de ayakkabının ve ayağın hava almaması durumunda koku meydana gelir. Buna bir dur demek için ayakkabıyı havalandırmanız gerekir. Bir de ayakkabıyı sürekli giymemeye çalışın. Çünkü süet tarzı ayakkabıların içlerinde daha yoğun bir doku var. Bu ayak derisi ile birleşince kokunun daha ağır olmasına neden oluyor.

Süet Ayakkabı Kalıba Girer Mi?​

Süet ayakkabılar kalıba girebilir. Bu tarz ayakkabılar için üretilmiş kalıplar mevcut olmaktadır. Seri üretimlerde özellikle bu tarz kalıpların üretilmesi süet tarzı ayakkabının piyasaya hızlı şekilde sürümünü sağlar. Süet olması inşaların aklında düşündürücü sorular bıraksa da bu ayakkabılar için özel yerlerde özel ayakkabı kalıpları mevcuttur. Bunları alarak ayakkabılarınızı uzun yıllar kullanma fırsatı yakalıyorsunuz.

Süet Ayakkabıdan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?​

Süet ayakkabıdan pas lekesi çok kolay çıkar. Limon tuzu ya da herhangi bir deterjanla ayakkabının süetine bir parça ekleyerek hafif bir silme işlemi ile pas çıkar. Çünkü süetin yüzeyi hassas olması neticesinde fazla ufalama ve çitileme işlemi yapmadan pas lekesinin çıkarımı söz konusu olacaktır.

Süet Ayakkabı Rengi Değişir Mi?​

Süet ayakkabı renginin değişmesi olayını yaşayabilirsiniz. Ayakkabıyı çok fazla kullandığınız da ve gün ışığı ile güneş görmesi neticesinde ayakkabının rengi değişir. Bu renginin eskiye dönmesi ise boya ile yerine gelecektir. Süet ayakkabılar için üretilmiş olan boya ile eski haline gelmesi çok kolay ve anlık olarak gerçekleşir.