Pek çok giysinin, iç çamaşırın, ayakkabının nasıl genişletilebileceği sık sık aranıp merak edilmekte olan konulardan bir tanesidir. Sütyen, dar gelen şort, tayt nasıl genişletilir? Topuklu ayakkabı, uzun çizme nasıl genişletilir? Varis çorabı, Vans ayakkabı nasıl genişletilir? Eşya genişletme ile ilgili merak edilmekte olan tüm bu soruların yanıtlarını sizler için bu haberimizde bir araya getirdik.
Dar gelmekte olan kıyafetleri genişletmeye çalışmak başlı başına bir konudur. Kıyafet genişletmek istemenin aslında pek çok sebebi olabilmektedir. Bilinçsiz bir şekilde, çamaşır makinesinde sıcak su ile küçültülmüş olan giysiler ya da kilo alımı kıyafet genişletmek için makul olan sebepler arasındadır. Kıyafet genişletilme esnasında en çok merak edilip dikkat edilmesi gereken nokta, giysinin dokusunun değişmemesini sağlamaktır. Dilediğiniz kıyafeti genişletmeniz büyük ölçüde mümkündür. Genişletme işlemi için aslında pek çok yöntem bulunmaktadır. Kıyafet genişletme işlemi için en etkili yöntemlerden bir tanesi bebek şampuanı kullanmaktır. Bebek şampuanları oldukça hassas içeriğe sahiptirler. Bebek kadar hassas bir yapıları vardır da diyebiliriz. Dar gelmekte olan ve genişletilmek istenen kıyafetler için de bebek şampuanları bire birdir. Ilık su ile bir leğen doldurulur. İçerisine bir avuç kadar bebek şampuanı eklenerek karıştırılır. Kıyafet içine konur ve yumuşaması beklenir.
Sütyen genişletmek için de belli yöntemler bulunmaktadır. Bahsettiğimiz yöntemin işe yaramaması durumunda ekstra kopça kullanmak faydalı olacaktır.

Dar Gelen Şort Nasıl Genişletilir?​

Dar gelen şortları genişletmenin en bilinen yolu ısıdır. Isıya maruz kalan ve esnemesi sağlanan şortlar genişleyecektir. Bunun için ütü de kullanılabilir.

Tayt Nasıl Genişletilir?​

Tayt genişletmek aslında oldukça basit bir iştir. Yapılması gereken şey taytın ısıya maruz kalmasını sağlamaktır. Ütü ya da saç kurutma makinesi bu işlem için idealdir. Isıya maruz kalmış tayt, esneyecektir.

Topuklu Ayakkabı Nasıl Genişletilir?​

Dar gelmekte olan ayakkabıların, topuklu ayakkabıların nasıl genişletilebileceği, bunun mümkün olup olmadığı merak konularından bir tanesidir. Topuklu ayakkabıları genişletmek için bir yol bulunmaktadır. Bu da buz yöntemidir. Yapmanız gereken şey topuklu ayakkabınızın içerisinde buz dolu torbalar koymaktır. Bu şekilde ayakkabıların su içermekte olan torbalar ile iyice donması gerekir. Ayakkabı buzluktan çıkarılacağı zaman esnemiş olacağı görülecektir.

Uzun Çizme Nasıl Genişletilir?​

Çizmeler, çoğunluk ile sıkı gelebilmektedir. Bunun için gerekli olan şey saç kurutma makinesidir. Genişlemesi istenen yere saç kurutma makinesi tutulur ve kumaşın esnemesi sağlanmaya çalışır. Belirli bir ölçüde uzun çizmelerde esneme gerçekleşecektir.

Varis Çorabı Nasıl Genişletilir?​

Varis çorapları aslında sıkı gelmeleri ile tanınmaktadırlar. Bunun çok sıkı, can yakıcı bir hal aldığı zaman ise genişletilmesi gerekmektedir. Varis çorabını genişletmek ısı ile mümkündür. Ütü ya da saç kurutma makinesi ile ısı uygulandıktan sonra çekiştirmek yeterli olacaktır.

Vans Ayakkabı Nasıl Genişletilir?​

Dar gelen ayakkabıların nasıl genişletilebileceği merak konularından bir tanesidir. Aslında dar gelen ayakkabıyı genişletmenin en basit yolu ayakkabının içine su dolu torbalar koyup donmaya bırakmaktır. Buzluktan çıkarıldıkları zaman, ayakkabıların genişlemiş olduğunu gözlemlemek mümkündür.