Ülkemizde pırlanta denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri Zen Pırlanta. Zen Pırlanta, kıymetli ve şık tasarımları hemen her kadının hayallerini süslüyor. Zen Pırlanta markasının sahibi nedir, ne zaman kuruldu, hangi AVM’lerde var, Türk markası mıdır?
Zen Pırlanta hakkında en çok merak edilenler son dönemlerde yakın mercek altına alınmaya başlandı. Zen Pırlanta; 2000 yılından beri kuyum işi ile uğraşan bir ailenin deneyimlerini miras olarak alıp, yenilikçi bir duruş ve bakış açısı ekleyerek modern koleksiyonlara ve tasarımlara imza atıyor. Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahip olduğunu iddia eden Zen Pırlanta, bu güç ile pırlantalı mücevher konusunda Türkiye’deki en geniş model seçeneğini sunuyor. Farklı beklentilere ve her bütçeye hitap ettiğini söyleyen Zen Pırlanta özel olarak çıkardığı tasarım ürünlerle de tercih sebebi halini alıyor. Zen Pırlanta, yurtdışında bulunan ofisleri ile de dünya çapında kadınlara hitap etmeye devam ediyor. Türkiye’de pırlanta ve altın denildiği zaman akla gelen ilk markalardan biri Zen Pırlanta fark yaratmaya devam ediyor. Zen Pırlanta’nın marka olarak büyüyüşü hakkında bilinenler sınırlı olsa da kullanıcıların tasarıma olan rağbeti sayesinde gelişen reklam projelerinin etkili olduğu söyleniyor.

Zen Pırlanta Markasının Sahibi Kimdir?​

Zen Pırlanta; kuyum, pırlanta ve tasarım altın konusunda Türkiye’nin bilindik markaları arasına adını yazdırıyor. Özellikle son yıllarda artan tasarım ürünleri ve bu ürünlerin kadınlar tarafından ilgi görmesi markanın değerinin de artmasına neden oluyor. Zen Pırlanta markasının sahibinin Emil Güzeliş olduğu söyleniyor.

Zen Pırlanta Ne Zaman Kurulmuştur?​

Zen Pırlanta; kuyum işleri ile ilgilenen bir ailenin deneyimlerini miras alıp, yenilikçi bir bakış açısı ekleyerek modern tasarımlar ve koleksiyonlar ortaya çıkarmak için çalışıyor. Zen Pırlanta 2000 yılında kurulmuş olsa da markanın büyümesi ve dünya çapında adını duyurması henüz yakın geçmişe dayanıyor. Zen Pırlanta bugün tasarımları ile sadece ülkemize değil, dünya çapından gelen tüm kadınlara hitap etmeyi başarıyor.

Zen Pırlanta Türk Markası Mıdır?​

Zen Pırlanta 2000 senesinde Türk markası olarak kuruldu. Türkiye’de pırlanta denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Zen Pırlanta, tasarım ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Zen Pırlanta, Türk markası olsa da dünyaya pırlanta ve mücevher üretimi yaptığı söyleniyor.

Zen Pırlanta Markasının Hikâyesi Nedir?​

Zen Pırlanta markasının hikâyesi pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Zen Pırlanta markasının hikâyesi kuruluş yılı 2000’lere dayanıyor. 1890 yılından beri kuyum dünyasının içerisinde bulunan bir ailenin 3. kuşak temsilcisi konumunda bulunan Emil Güzeliş tarafından 2000 senesinde kurumsal bir marka olarak kurulan Zen Pırlanta, Türkiye’ye olduğu kadar dünyaya da pahalı mücevherler gönderiyor. 60’dan fazla ülkede ofisi ve mağazası bulunan Zen Pırlanta 2012 yılında ‘’Türkiye’de pırlanta Zen’dir.’’ , 2013 yılında ‘’Hepimizi büyüleyen ışığın kaynağı pırlanta ise efendisi Zen’dir.’’ diyerek büyük bir sükse yarattı. Zen Pırlanta bugün markasına özgü tasarım ürünleri ile dikkatleri üzerine çekerek tercih sebebi halini alıyor.

Zen Pırlanta Mağazaları Nerelerde Vardır?​

Zen Pırlanta mağazalarının nerelerde bulunduğu bu marka ürünlerinin kullanıcıları tarafından merak ediliyor ve sorgulanıyor. Zen Pırlanta mağazaları; İstanbul, Adana, Afyonkarahisar, Adıyaman, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Van gibi şehirlerde bulunuyor. Zen Pırlanta mağazaları aynı zamanda ABD, Katar, Makedonya, Peru, Slovakya, Irak, Bulgaristan, Arnavutluk, Almanya gibi bölgelerde de bulunuyor.