Forumda yenilikler devam etmektedir , çalışmalara devam ettiğimiz kısa süre içerisinde güzel bir görünüme sahip olduk daha iyisi için lütfen çalışmaların bitmesini bekleyiniz. Tıkla ve Git
x

Son konular

Berrak Tüzünataç'ın Lisede Pembe Şortlu Kızken Ünlü Bir Fotoğrafçının Fotoğrafını Çekmesiyle Değişen Hayatı

Hoş geldin! coni valkır tarafından topluluğumuza katılmaya davet edildiniz. Kaydolmak için lütfen burayı tıklayın.
Berrak Tüzünataç'ın Lisede Pembe Şortlu Kızken Ünlü Bir Fotoğrafçının Fotoğrafını Çekmesiyle Değişen Hayatı
0
61

morfeus

FD Üye
Etkileşim
4
F-D Coin
134
s-e7262ada1b0a2c027b081ef26a5a63a298b66be4.jpg

Hayatının bu kadar tesadüflerle dolu olduğunu bilmiyordum!

Toplumsal medya paylaşımları olsun, aşk hayatı olsun, oyunculuğu olsun... Daima gündem oluyor Berrak Tüzünataç!

Biz de dedik ki neden onun hayatını yakın mercek altına almıyoruz? Gelin daima birlikte bakalım; Berrak Tüzünataç kimdir?

2 Kasım 1984 yılında, Yalova'da ailenin birinci çocuğu olarak dünyaya geliyor Berrak.

Çok esaslı bir aileye doğuyor. O denli ki dedesinin babası Sefa Tüzünataç, 1942- 1950 ortası Yalova Belediye başkanıymış! 

Babası da çünkü Yalova'nın tanınan müteahhitlerindenmiş; annesi ise mesken hanımı. Esasen 18'inde doğurmuş Berrak'ı; çok küçük yaşta evlenmiş babasıyla. "Babam çok etkileyici bir adam. Annemi 15 yaşındayken etkiliyor. 3-4 sene flört ediyorlar, sonra evleniyorlar. Annem beni doğurduğunda 18 yaşında. Zavallı, gözünü açmış, kucağında ben varmışım." 

Anlayacağınız Tüzünataçlar'ı Yalova'da tanımayan yokmuş.

Çoklukla kışları Yalova'da, yazları Yalova sayfiyesinin en eski sitelerinden Tuncelp'de yaşamışlar.

'Şişman ancak yüzü güzel'

Biraz kilolu olduğu için küçükken daima bu türlü sevmişler Berrak Tüzünataç'ı. Çok arkadaşı olmuş lakin daima erkeklerle çok yakın arkadaş olmuş; küçüklüğünden beri değişmemiş bu. "Benim erkek arkadaşlarım kızlardan daha fazla. Aslında en yakın arkadaşlarım erkekler. Ve onlar ben hoş olduğum için değil, eğlenceli olduğum için benimle arkadaşlık yapıyorlar." 

İşte ne olduysa 14 yaşında oluyor ve 8 kilo veriyor birden. Neden mi? Zira aşık oluyor! 

"Orta sona kadar şişmandım. Hatta obez. Hamburger ve kolaya bayılırdım. Birileri, patatesimden mi aldı, ağlardım. ‘Yüzü de pek hoş ancak zavallı çok şişman’ derlerdi. Susam Sokağı’ndaki minik kuşa benzetirlerdi. Annem de beni üzmemek için ‘Sınırdasın Berrak. Bir kilo daha alırsan, tombulluktan şişmanlığa terfi edeceksin sakın fazla ekmek yeme’ kederi. Sonra 15 yaşında bir gün canıma tak etti. Zira bir çocuktan hoşlandım. Ve bikini giymek istedim. Bir ayda 8, 9 kilo verdim...

Hayatının dönüm noktası ise 1999 Düzce depremi!

15'ine geldiğinde yani 1999 zelzelesinin yaşandığı yıl, anne ve babası ayrılıyor. Çünkü Yalova'da müteahhitlik yapan babasının yaptığı konutlardan kimileri yıkılıyor ve mahpusa giriyor. Berrak, annesiyle birlikte İstanbul'a taşınıyor. Babası da 10 günlük mahpus cezasının akabinde peşlerinden İstanbul'a gidiyor. Biri Etiler'de, biri Caddebostan'da!

Ve Berrak Tüzünataç için Koç Lisesi macerası başlıyor.

Koç Lisesi'ne başladığında okulun en hoş kızı olarak nam salıyor.

Hatta lise basketbol elemelerine pembe şortuyla katılması, hala birtakım Koç Liselilerin hafızasındaymış diye duyduk!

Lakin o periyot kendini hoş olarak tanımlamıyor, "Yüzüm hoş, bedenim değil" diyor daima.

Bu nam salan hoşluğu okul hudutlarının da dışına çıkıyor ve arkadaş ortamında İlhan Mansız ile tanışıyor; hayatının bir öteki dönüm noktası da diyebiliriz!

Tam da İlhan Mansız'ın çok tanınan olduğu 2002 yılı... Sevgili oluyorlar ve 'İlhan Mansız'ın 18'lik aşkı' diye anılıyor Berrak. Bağlantısını her ne kadar gözlerden uzak yaşasa da işin içine Çağla Şıkel'in İlhan Mansız'a attığı ileti girince ortalık karışıyor. Ayrılıyorlar...

Büyük ses getiren ayrılığın akabinde ise asıl 'celebrity' tayfasına turizmci Volkan Büyükhanlı ile yaşadığı aşkla katılıyor. İlhan Mansız ile ne kadar bâtın yaşadıysa alakasını, Volkan Büyükhanlı ile bir o kadar göz önünde yaşıyor.

Ünlü olmasının asıl kahramanı ise fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül.

Bodrum'da sevgilisinin otelinde çekim yapan ünlü fotoğrafçı, kendisini izleyen Berrak Tüzünataç'ı alıyor objektifin karşısına. Uzunluk boy fotoğraflarını çekiyor ve Berrak Tüzünataç, dikkat çeken hoşluğuyla gazetelerde yer almaya başlıyor. 

"Zeynel Abidin Ağgül, sevgilimin artık ismini vermek istemediğim Bodrum’daki otelinde, artık ismini vermek istemediğim bir modelin fotoğrafını çekiyordu.. Ben de meraklı bir tipim, izliyorum: Ne giyiyor, ne yapıyor, nasıl poz veriyor... Kız, kıyafet değiştirmeye gidiyor. Zeynel bana dönüp ‘Deli miyim ben niçin seni çekmiyorum?’ diyor. Ben de en doğal halimleyim, yüzümde bir gram makyaj yok, saçlarım salkım saçak, ‘Çeeeek’ diyorum. Zeynel, o gün iki ortada bir derede çektiği fotoğrafları laptop’una wall paper yapmıyor mu? Yapıyor. Gelen giden, ‘Kim bu kız ya? Türk mü?’ demiyor mu? Diyor. Sonuç: 3, 4 dergiye kapak oluyorum."

Bir yandan mecmua kapaklarını süslerken öte yandan İstanbul Üniversitesi- İngilizce İşletme Kısmı'nda okuyor.

Artık 'sosyetik güzel' diye isimlendirilen Berrak Tüzünataç, ününe ün katarken televizyon dünyasına ik adımını Number One TV ile atıyor. Orada haberleri sunan sosyetenin gülü, bir yandan da oyunculuğa soyunmak için birinci adımı atıyor.

2004 yılında Yılmaz Erdoğan'ın ders verdiği BKM'de buluyor kendisini.

Tiyatro eğitimi alan Berrak, açılışını Organize İşler sinemasıyla yapıyor! Sonrası da geliyor zati: Beyza'nın Bayanları, Ejder Kapanı, Kıskanmak, Bir Avuç Deniz...

Öte yandan televizyon dizilerine de adım atıyor: Ödünç Hayat, Affedilmeyen, Elveda Rumeli, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Ezel, Harika Yüzyıl...

Oyunculuğu o kadar çok seviyor ki, kendini daha fazla geliştirebilmek için Amerika'ya eğitim almaya gidiyor.

Tom Cruise, Nicole Kidman üzere isimlerin hocalığını yapan Susan Batsan'dan eğitim alıyor.

Fakat hiç kuşkusuz o kadar ünlü olmasına ve o kadar üretimde rol almasına karşın asıl çıkışını Fi ile yapıyor diyebiliriz!

Özge rolüyle hakikaten inanılmazdı...

Son olarak bildiğiniz üzere Biz Böyleyiz sinemasının hem öyküsünü yazdı hem de başrollerinden birini oynadı.

Annesinin hayali beyaz yakalı biri olmasıydı lakin o mesleğini değişik ilerleti... "Anneme oyuncu olmak istediğimi söylerdim. ‘Onlar nasıl bir hayat yaşıyor biliyor musun sen...’ kaygısı. Dejenere bir hayat yaşıyorlar ya! Kimi mevzularda hala konservatiftir bizimkiler. Annemin en büyük ideali, Koç Holding üzere bir yerde çalışmamdı. Önemli bir iş bayanı olarak meslek yapmamı hayal ediyordu bence..."

Geçmişinde aşk konusunda birçok kalp kırıklığı yaşasa da şu sıralar Uraz Kaygılaroğlu ile bir arada.

Ve epey memnun görünüyorlar!

Anlayacağınız şanslıymış ve talihini da yeterli kullanmış...

Umarız mesleğinde olmak istediği maksada ulaşır ve biz de yeniden onu bol bol överiz!

Muvaffakiyetleri daim olsun!

????????