ChatGPT başka bir seviyeye çıkıyor!

ChatGPT başka bir seviyeye çıkıyor!
0
109

kaptan-8

Yönetici
Katılım
Eki 29, 2023
Mesajlar
1,604
Tepkime
9,924
Puanları
113
Konum
Türkiye
F-D Coin
9,247
OpenAI, yakında ChatGPT'ler için hafıza özelliği getirmeyi planlıyor ve her GPT'nin kendi bellek yeteneklerine sahip olacağını belirtiyor.

ChatGPT-Plus-uyelikleri-durduruldu-Iste-nedeni-2.webp


OpenAI, ChatGPT’ye uzun süreli hafıza eklemek için deneyler yapıyor. Bu sayede ChatGPT, konuşmalar arasında detayları hatırlayabilecek. Kullanıcılar ChatGPT’den bir şeyi hatırlamasını isteyebilecek, ne hatırladığını görebilecek ve unutmasını isteyebilecek.

ChatGPT hafızası sayesinde artık unutmayacak​

Şu anda, bu hafıza özelliği sadece birkaç ChatGPT kullanıcısı için test amacıyla kullanılabilir durumda. Büyük dil modelleri genellikle iki tür hafıza kullanıyor: eğitim sürecinde (dağıtımdan önce) modele dahil edilen bir tür bellek ve oturum boyunca süren bir bağlam belleği (konuşma geçmişi).

chatgpt-isim-hitap-etme-3.png

Genellikle, ChatGPT bir oturum başlattığınızda size söylediklerinizi unutuyor. Ancak, isterseniz bu durumu değiştirmek mümkün. ChatGPT’ye “sana söylediklerimi unutma” demeniz yeterli olacak.

OpenAI, bu özelliği nasıl kullandığını detaylı şekilde açıklamadı, ancak uygulama bize Temmuz 2023’te tanıtılan Özel Talimatlar özelliğini hatırlatıyor. Bu özellik, kullanıcıların ChatGPT sistem yönergesine özel eklemeler yapmasına izin verecek ve bu şekilde davranışını değiştirebilecek.
ChatGPT nasıl hatırlayacak?​

ChatGPT’ye, bir kahve dükkanı işlettiğinizi belirtmeniz ya da ChatGPT’nin bununla ilgili konuştuğunuzu varsayması yeterli olacak. Örneğin, bitkileri seven çocuğunuzla ilgili bilgileri hafızasında tutması ve ilgili grafikler oluşturabilmesi, anaokulu ders planı tasarımları yapabilmesi için yaptığınız tercihleri hatırlayabilecek.

chatgptholo.png

Ayrıca, OpenAI, hatıraların ChatGPT Enterprise ve Team abonelerinin daha iyi bir şekilde birlikte çalışmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Ortak takım hatıraları, takımınızın belirli belge biçimlendirme tercihlerini veya hangi programlama çerçevelerini kullandığını hatırlayabilecek.

Bellek kontrolü nasıl olacak?​

Bilgiyi hatırlama eğilimi elbette gizlilik etkileri getiriyor. Şirket, ChatGPT’nin hatırladığı bilgilerinizi yönetmenize olanak tanıyan bir “Belleği Yönet” arayüzü sağlayacak. OpenAI, “ChatGPT’nin hatıraları etkileşimlerinizle gelişir ve belirli sohbetlerle ilişkilendirilmez” diyor. “Bir sohbeti silmek, hatıralarını silmez; hatırayı kendiniz silmelisiniz.

openai dava, openai medya, openai anlaşma, chatgpt

ChatGPT’nin hafıza özellikleri şu anda her ChatGPT hesabına erişilebilir durumda değil, bu yüzden henüz denemedik. Test süresi boyunca erişim şu anda rastgele olarak ChatGPT (ücretsiz ve ücretli) hesapları arasında gerçekleşiyor.

 

Similar threads

Microsoft ve OpenAI, hack saldırılarına karşı harekete geçti. Siber güvenlik tehlikesinin yapay zeka ile hızlandığını söyledi. OpenAI, GPT dil modeliyle yapay zeka dünyasının en büyük oyuncularından biri. Microsoft ise şirkete yaptığı yatırımlar ile bu alanda kritik bir role sahip. Microsoft...
Cevaplar
0
Görüntüleme
101
Merhabalar, ChatGPT ücretli versiyonunu nasıl kullanabilirim ?
Cevaplar
2
Görüntüleme
87
Site adı: Promptpazar - Profesyonel ChatGPT Promptları Site Açıklaması: PromptPazar olarak, bilgi ve teknolojinin gücünü bir araya getirerek müşterilerimize en iyi çözümleri sunmak için çalışıyoruz. ChatGPT vb. yapay zeka araçlarıyla ilgili geniş bir deneyime sahip uzman bir ekip olarak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
154
Ruhlar insan kılığına girer mi? Ruhun başka canlıların bedenlerine girmesine tenâsüh denilir. Tenâsüh, diğer hayvanlardaki ruhların bir gün insan bedenine girmesi, insan bedeninde olgunluk kazanarak kâinâtın küllî ruhuna karışmasıdır. Ölen insanın tekrar dünyaya gelebilir mi? CEVAP: İnsan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
132
İşte Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin unutulmaz maçları; 20. 1988/89 | Fenerbahçe 2-1 Beşiktaş 19. 1989/90 | Fenerbahçe 1-5 Beşiktaş 18. 1991/92 | Fenerbahçe 2-2 Beşiktaş 17. 1993/94 | Beşiktaş 1-2 Fenerbahçe 16. 1996 | Fenerbahçe 0-1 Beşiktaş 96’daki derbi, aslında son anlarına...
Cevaplar
0
Görüntüleme
84
Üst Alt