Forumda yenilikler devam etmektedir , çalışmalara devam ettiğimiz kısa süre içerisinde güzel bir görünüme sahip olduk daha iyisi için lütfen çalışmaların bitmesini bekleyiniz. Tıkla ve Git
x

Müslümansınız vede Türksünüz Değil mi ?

Müslümansınız vede Türksünüz Değil mi ?
0
134

iltasyazilim

FD Üye
Etkileşim
16
F-D Coin
53
Müslümanlara Duyuru ve Yardım Çağrısı

Doğu Türkistan, İslam Ümmeti’nin unutulmuş topraklarından bir tanesidir Bu unutulmuşluk Müslüman Doğu Türkistan halkının zalim Çin karşısında dayanmasını zorlaştırmaktadır

İşgalin başladığı günden bu yana Doğu Türkistan halkına İslam dinini unutturmak için kafir Çinlilerin yapmadıkları baskı ve zulüm kalmamıştır Tüm dini eğitim yasaklanmış, gizlice evlerde dini eğitim vermeye çalışanlar tutuklanarak hapse atılmış ve ***** kurşunlarla şehit edilmişlerdir Hatta bu zulüm o kadar ileri gitmiştir ki camilere girebilecek kişilerin kimler olduğunu dahi Çin Komünist Partisi belirlemiştir Hotan’de bir caminin kapısına asılan tabelada aynen şu ifadeler yer almaktadır:

“Aşağıdaki şahısların mescide girerek dini faaliyetler ile uğraşması men edilmiştir:

1Komünist Parti üyeleri, İttifak (gençlik kuruluşu) üyeleri
2Devlet çalışanları, tatile çıkanlar, emekliye ayrılanlar
318 yaşından küçük olanlar
4Köy memurları (muhtar vs)
5Hanımlar

Evlerde dini eğitim verilmemesi içinde özellikle köylere Urumçi’den Komünist Parti’ye sıkı bir şekilde bağlı olan memurlar gönderilerek, evlere yerleştirilmek, evlerde ailenin bir ferdi gibi hiçbir iş yapmadan yaşamaktadırlar Bu memurlar yaşadıkları ailenin ve komşuların dini eğitim verip vermediğini kontrol ederek üstlerine rapor etmektedirler

Baskı ve zulmün bu kadar yoğun olduğu Doğu Türkistan’ın aksine, Çin’in iç kesiminde yaşayan Çinli Müslümanlar Doğu Türkistan’a nispeten daha iyi durumdadırlar

Doğu Türkistan’da eğitim alma imkanı bulamayan gençlerimizden 20 tanesini geçtiğimiz Nisan ayından beri gizlice Çinli Müslümanların yanında dini eğitime başlattık

Ancak şartlar zor… Maddi imkansızlıklar bu son derece gerekli ve Doğu Türkistan Müslümanlığının devamı için hayati önem taşıyan eğitimi devam ettirmemizi imkansız hale getiriyor Öğrenci başına aylık 50 € civarında olan masrafı karşılamamız dahi maddi olarak bizi çok zorluyor

Gerek Türk gerekse diğer milletlerden olan ve tüm dünya çapında eğitim kurumları bulunan cemaatler ise resmi yollardan eğitim kurumu kurmaya çalıştıkları için başarısız oluyorlar Bu yüzden dini eğitim faaliyetlerimizi gizlice sürdürmek zorundayız

Siz Müslümanlardan, en azından bir öğrencimizin aylık masraflarını karşılayabilmek için gerekli 50 € burs istiyoruz Bu burs ile öğrencimizin tüm kira, yemek, yol masrafları karşılanmış olacak

Bir ayda verdiğiniz sigara parasının bir kısmını dahi tasarruf ederek bu bursu verebilirsiniz Bu zor zamanımızda bizleri yalnız bırakmayacağınıza imanımız tamdır

İnsanların en hayırlısı, atının dizginlerini sıkıca tutup;nerede bir feryat duysa atını oraya sürendirHadisi Şerif

Saygılarımızla

Abdulcelil Karakaş

Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi Başkanı GoetheStr 3 ETIC , 80336 München Germany
Uygurischer Verein e V , Tel:0179 996 2145
Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız Email: Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız