Forumda yenilikler devam etmektedir , çalışmalara devam ettiğimiz kısa süre içerisinde güzel bir görünüme sahip olduk daha iyisi için lütfen çalışmaların bitmesini bekleyiniz. Tıkla ve Git
x

yardım yeni anakart ve işlemci overclock sorunu

Hoş geldin! malikaya tarafından topluluğumuza katılmaya davet edildiniz. Kaydolmak için lütfen burayı tıklayın.
yardım yeni anakart ve işlemci overclock sorunu
0
110

iltasyazilim

FD Üye
Etkileşim
16
F-D Coin
53
ben işlemciye overclock yapmak istiyorum ama işlemci hızı düşük duruyor bunu nasıl kapatabilirim biostan girdim ama ilk defa amd işlemci kullandığım için anlamlarnı bilmiyorum overclock için bunları kapatmam gerek mi veya hangisini kapatmam gerek ve anlamları nedir ?

işlemcim amd a8 5600k

amd powernow function

nx mode

svm mode

cpb mode

c6 mode

ıommm

bank ınterleaving

channel interleaving

core leveling mode

bunların anlamları nelerdir overclock için hangileri açık kalmalı veya kapalı kalmalı

Similar threads

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları, birden fazla vakit bilgisayarlarından mümkün olan en yüksek performansı almak için pek çok formül denerler. İşlemcilerinin müsaade verdiği müddetçe BIOS üzerinden yapılan bu yollara 'Overclock' denilir ve hız aşırtma olarak da bilinir. Gelgelelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
132
Bilgisayar meraklıları her zaman için mevcut sistemlerini biraz daha hızlı ve performanslı çalıştırmayı istemişlerdirForumumuzda da overclock bölümü oldukça ilgi görmektedirDolayısıyla overclock işine ilgi duyanlar her geçen gün artmaktadırBu işe yeni merak saranlar sürekli overclock'un ne...
Cevaplar
0
Görüntüleme
98
Overclock Nedir? En basit tabiriyle overclock, bir bilgisayar bileşeninin hızını artırmak için o donanım parçasına yapılan işleme verilen teknik bir terimdir. Overclock işlemi genellikle CPU ve GPU bileşenlerinde hız artırma amacıyla kullanılır. Ancak bilgisayarda yer alan farklı parçalar için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
113
der8auer son zamanlarda Intel işlemcilerle çok vakit geçiriyor ve çeşitli denemeler yapıyor. Kısa zaman önce “K olmayan” Intel işlemcilerin overclock sürecinden bahsetmiştik. Sonrasında ise 12. nesil Celeron CPU’ya overclock yapıldı ve 5.3 GHz gibi yüksek değerler gördük. Sıradaki haber daha çok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
44
Her ne kadar performansta devasa farklar yaratmasa da, bilgisayarınız için en iyi anakartı seçmek, diğer parçalarınızın çalışma performansı açısından oldukça önemli. Bilgisayarınızda yapacağınız tüm işlemler için ihtiyacınız olan bileşenlere adeta ev sahipliği yapan anakart, bilgisayarların en...
Cevaplar
0
Görüntüleme
51
858,282Konular
978,059Mesajlar
26,298Kullanıcılar
fet55Son üye
Üst Alt