Forumda yenilikler devam etmektedir , çalışmalara devam ettiğimiz kısa süre içerisinde güzel bir görünüme sahip olduk daha iyisi için lütfen çalışmaların bitmesini bekleyiniz. Tıkla ve Git
x

Son konular

SEO Aslında Bir Aldatmaca Mı ?

Hoş geldin! odnoliub tarafından topluluğumuza katılmaya davet edildiniz. Kaydolmak için lütfen burayı tıklayın.
SEO Aslında Bir Aldatmaca Mı ?
0
229

iltasyazilim

FD Üye
Etkileşim
16
F-D Coin
53
Internette her ne yapıyorsanız yapın belirli bir aşamadan sonra konu arama optimizasyonlarına geliyor Şu büyük “Arama Motoru Optimizasyonu Ben bu kelimeyi her duyduğumda kendi çarkında ve kendi yerinde sayan bir hamster gibi hissediyorumİnsanın doğası gereği ürettiği ürünün herkes tarafından kulanılmasını, herkes tarafından ulaşılabilir olmasını istiyor İnsani olan bu talebe kimsenin pek yorumda bulunacağını zannetmiyorum Ama çok fazla abartıldığını ve sunulan üründen daha önemli görüldüğünü düşünüyorum Ya da bu mantık matematik dışında bir mantık
Google gibi bir sistem düşünün Tek amacı insanı modellemek olan teknolojik bir sistem Bir insan acaba “nasıl arama yapar, doğru sonucu nasıl gösterebilirim diye sürekli kendini geliştirmeye çalışan bir yapı Bunun karşısında :wwwgooglecomGoogle bunu nasıl birinci sıraya çıkartır diyen bizler… Acaba kendi kuyruğumuzu mu kovalıyoruzBunlar işin teknik kısımları gibi görülebilir Ama ortaya okunamayacak makaleler çıkmaya başlayınca ve bu makaleler aranılan kelimenin ilk sıralarına kadar ulaştığını görünce insanlık için küçük benim için rahatlatıcı bu yazıyı yazma ihtiyacı doğdu Artık makale okuyamıyorum Korkuyorum ki, kendi yazdıklarım da bozulacak
Şu zamanda herkesin bir blogu, bir websitesi, fenomen olduğu bir sosyal platformu var Hepimiz sol şeritte hızlı yaşıyoruz Herkesin derdi de SEO Bu sebepten çok büyük bir meslek grubu varoldu Bir kelime için binlerce dolar talep eden bir piyasamız oldu Bu kadar büyütülmesi internette yakın bir gelecekte depremler olacağının işareti olsa gerek Çünkü araçlar, amaçların önüne geçtiyse değişim zamanı yaklaşıyor demektir
Olayın bütününe baktığınızda birden çok tezat durumla da karşı karşıya kalıyorsunuz Bunlardan bir tanesi okumayı pek sevmeyen bir toplumuz ama nedense yazarak yukarılara çıkmayı amaçlıyoruz Bunu yaparken de işin sadece matematik kısmını görüyoruz Makale 300 kelime olsun, ilk paragrafda 2 kere, gelişme bölümünde 1 kere geçsin Daha bir çok örnek… Sonra bu kelimeler kendi branşı olmayan biri tarafından yazılarak yerleştiriliyor Daha doğrusu serpiştiriliyor Binlerce kez okunan ama anlamca değeri olmayan data çöplükleri!
Peki tüm hata bizde mi? Google’da hiç hata yok mu? Olmaz olur mu?
Google veri ve bilgi arasındaki farkı bilmiyor Bunu çözebilmesi de çok kolay görünmüyor Veri’nin bilgiye dönüşebilmesi için işlenmesi gerekiyor Analiz edilmesi gerekiyor Veri bilginin yapı taşıdır ama bilgi değildir Ama Google içinse çoğunluk ne diyorsa doğru o dur Bunun kanıtını geçmişde anlamsız bir kelimeyi sadece manipülasyonla Google seçeneklerine sokmuş biri olarak söyleyebilirim
Şu ana kadar da yazılandan da anlaşılacağı üzere herşeyin doğal ilerleyişinin daha uzun soluklu olacağını düşünenlerdenim Herşeyi doğal yapın Herşeyi kalite için yapın Zaman içinde optimizasyonlar için boğuşanlardan öne geçiceğinize emin olabilirsiniz
Not :
Backlink’e ihtiyacım olmadığı için bu makale de Google’a backlink vererek Google’ın kendi üzerinde daha üst sıralara çıkmasını sağladım Motorun optimizasyonu, kendi üzerinde olur Belki sonraki yazılarımda kendi alanımda bir şeyler yazabilirim
*