Forumda yenilikler devam etmektedir , çalışmalara devam ettiğimiz kısa süre içerisinde güzel bir görünüme sahip olduk daha iyisi için lütfen çalışmaların bitmesini bekleyiniz. Tıkla ve Git
x

Son konular

Microsoft Edge

Microsoft Edge 2023-10-23

indirmek için izniniz yok

Microsoft Edge, Windows için yeni ücretsiz web tarayıcısı.​

Microsoft Edge, Microsoft tarafından geliştirilen bir web tarayıcısıdır. İlk kez 2015 yılında Internet Explorer'ın yerine geçmek üzere piyasaya sürülmüş ve işleyişini Google'ın Chromium'una dayandırmaktadır. Edge, hızlı ve verimli bir gezinme deneyimi sunar, güçlü güvenlik özellikleri ve Microsoft'un diğer ürün ve hizmetleriyle derin entegrasyon sağlar.

Microsoft Edge'nin Temel Özellikleri​

Microsoft Edge, İnternet'te içeriğe erişmek, keşfetmek ve yönetmek için bir platform olarak hizmet veren bir web tarayıcısıdır. Başlıca kullanımları ve işlevleri şunları içerir:

  • Chromium Kullanımı: Edge, 2019'dan beri Chromium render motorunu kullanmaktadır, bu da geniş bir web sitesi yelpazesiyle uyumluluğu ve performansı artırır.
  • Geliştirilmiş Güvenlik: Edge, phishing ve kötü amaçlı yazılımlar gibi çevrimiçi tehditlere karşı gelişmiş koruma sağlar. JavaScript'in Just-In-Time (JIT) derlemesini devre dışı bırakarak, bu teknikten istifade edebilecek saldırı yüzeyi azaltılır.
  • Performans: Tarayıcı, kaynakları hızlı ve verimli bir şekilde kullanacak şekilde tasarlanmıştır, bu da genel gezinme deneyimini iyileştirir. Edge, sekme askıya alma, tarayıcıyı minimum kaynaklarla arkaplanda tutma veya Verim Modu'nu etkinleştirme gibi şeyleri yapabilir.
  • Office Entegrasyonu: Edge, Cortana, Office ve OneDrive gibi diğer Microsoft hizmetleri ve ürünleriyle derinlemesine entegredir. Basit bir tıklama ile Word, Excel ve PowerPoint belgelerini açmak için Office Viewer gibi özelliklere sahiptir.
  • Cihazlar Arası Senkronizasyon: Kullanıcıların Microsoft hesabı aracılığıyla farklı cihazlar arasında geçmiş, yer imleri, şifreler ve diğer verileri senkronize etmelerine olanak tanır.
  • Uzantılar: Edge, Chrome Web Mağazası ve Microsoft Mağazası'nda bulunan geniş bir uzantı yelpazesiyle uyumludur.
  • Immersion Modu: Sayfaları basitleştiren bir okuma modu sunar, bu da daha rahat bir okuma için reklamları ve dikkat dağıtıcı unsurları kaldırır. Okuma modunda, Sesli Okuma veya Okuma Tercihleri gibi araçları kullanabilirsiniz.
  • Çok Platformda Kullanılabilirlik: Şu anda Microsoft Edge'i Windows, macOS, iOS ve Android gibi farklı işletim sistemlerinde kullanabiliriz. Bununla birlikte, Windows'un en son sürümünün tadını çıkarmak için Windows 10 veya sonraki bir sürümde olmamız gerekmektedir.
Bu özellikler, Microsoft Edge'i Google Chrome, Opera veya Mozilla Firefox gibi rakipleriyle eşit seviyede modern ve çok yönlü bir tarayıcı yapmaktadır.

Yeni Bing'i Keşfedin​

Bing her zaman Google'a alternatif olarak bilinirken, yapay zeka sayesinde arama motoru büyük bir önem kazanmıştır. Şimdi, Microsoft Edge yan çubuğuna Bing'in yeni sohbet özelliği olan IA destekli arama motorunu entegre etmiştir.

Bing sohbeti aracılığıyla popüler ChatGPT tarafından desteklenen GPT-4'ü kullanıyoruz. Bu özellik sayesinde Bing, içerik sayfalarını özetleyebilir, çeşitli konuları keşfedebilir, ürünleri açıklayabilir ve karşılaştırabilir, vb. Sadece Bing sohbetine talebinizi yazmanız yeterlidir: arama motoru sizin için tüm işi yapacaktır.

Edge, Microsoft'un en iyi tarayıcısı​

Microsoft, Internet Explorer'ın kötü ününü Edge aracılığıyla atmaya kararlı. Redmond ekibi, Edge'i günümüzde kullanabileceğiniz en iyi tarayıcılardan biri haline getirmeyi başardı. Tanıdık arayüzü, uzantılarla uyumluluğu, güvenlikle olan taahhüdü ve yeni Bing'iyle Edge, Google Chrome'un ciddi bir rakibi olarak değerlendirilmeye değer.
858,310Konular
978,872Mesajlar
27,066Kullanıcılar
emrannSon üye
Üst Alt